Przejdź do treści

Zdalne Sterowanie

Lan Kontroler posiada funkcjonalność wysyłania sygnałów sterujących z jednego urządzenia na drugie (stosując protokół UDP). W ten sposób można zrealizować sterowanie wyjścia OUTx Lan Kontrolera, będącego Serwerem, za pomocą przycisku zwierającego INPDx do masy urządzenia, będącego Klientem. Urządzenia mogą znajdować się w dużej odległości od siebie (nawet dziesiątki km), jedynym warunkiem jest ich fizyczne połączenie. Najwięcej zastosowań daje to jednak w sieci lokalnej jednego obiektu, gdzie sensory podłączone do jednego z kontrolerów, mogą także dawać informację logiczną na innym urządzeniu.

Elementy strony

Remote Control

  1. Włączenie funkcji.
  2. Ustawienia połączenia.
    • HOST/IP - w przypadku Klienta podaj adres Serwera, a na Serwerze ustaw dowolny adres (konieczne).
    • Port - domyślnie 30000, należy wybrać ten sam na obu urządzeniach.
    • Hasło - należy ustawić to samo na obu urządzeniach.
  3. Pola Active_low - odwrócenie stanu wyjścia logicznego (zaznaczyć na Kliencie).
  4. Matryca INPD, EVENT => OUT, PWM - zaznaczyć dla sterowanego wejścia (tylko na Kliencie) i wyjścia jakie mają być zmienione na Serwerze.

Przykład

Lan Kontroler nr 1 ma podłączony czujnik zmierzchu, dający poprzez funkcję Zdarzenia informację o zmierzchu (przełączenie przekaźnika). Sterując tą funkcją dodatkowy przekaźnik zwierający INP1D do masy, dajemy sygnał o zmierzchu do odległego Lan Kontrolera nr 2, który także może włączyć podłączone przekaźniki zapalając w ten sposób światło nocne.

  • Serwer - urządzenie, który otrzymuje pakiety, jego wyjścia są sterowane.
  • Klient - urządzenie, które wysyła pakiety, jego wejścia logiczne lub wirtualne zdarzenia Event sterują urządzeniem typu Serwer.

Jedno urządzenie może być jednocześnie Klientem i Serwerem.


Ostatnia aktualizacja: 2020-09-10
Powrót do góry