Przejdź do treści

OLED

Obsługiwany jest wyświetlacz OLED 128x64 z wykorzystaniem komunikacji I2C. Wyświetlacz jest odświeżany co około 3 sekundy.

Elementy strony

OLED

  1. Formularz konfiguracji z polami do włączenia obsługi wyświetlacza OLED, ustawienia częstotliwości magistrali I2C i zawartości linii.
  2. Lista odczytów z LK3, które można wyświetlić na wyświetlaczu.
  3. Funkcja Wirtualny OLED.

Ustawienie wyświetlacza OLED

Wyświetlacz OLED jest podzielony na 4 linie, na każdej do 16 znaków. Mogą one zawierać znaki a-z, A-Z, 0-9, =, % oraz spację.

Można też wstawiać wartości z czujników, podobnie jak w kliencie HTTP, używając specjalnego formatu. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Warning

Uważaj aby nie wpisywać więcej niż 16 znaków w 4 lini, ponieważ na wyświetlaczu pojawią sie tylko znaki za 16 pozycją z wspomnianej lini.

Przykładowo 12345678901234567 w linii 4 spowoduje wyświetlenie na wyświetlaczu tylko 7 w lini 1.

Warning

W pustych liniach wstawiaj przynajmniej jedną spację. W przeciwnym razie wyświetlona zawartość może być błędna.

Przykładowo czysta linia 2 spowoduje, że na wyświetlaczu będą kolejno linie 1, 3, 4, 1.

Info

Inicjalizacja wyświetlacza jest wykonywana przy starcie LK3 i w momencie włączenia w zakładce OLED. Dlatego wyświetlacz musi być podłaczony przed startem LK lub przy poźniejszym podłączeniu, należy włączyć jego obsługę (jeśli była już włączona, to trzeba wyłączyć i włączyć jeszcze raz).

Wirtualny OLED

Dostępne od HW 3.5+ SW 1.31

Virtual OLED

Eksperymentalna funkcja wyświetlająca zawartość wyświetlacza OLED w przeglądarce. Wystarczy wypełnić formularz i odwiedzić stronę za pomocą jednego z linków podanych w sekcji na stronie. Nie ma potrzeby posiadania rzeczywistego wyświetlacza OLED, a stronę można przeglądać bez logowania się. Chodzi o to, aby wykorzystać go jako zdalny wyświetlacz dla LK - urządzenie z wyświetlaczem wystarczy, że przegląda tę stronę w przeglądarce.


Ostatnia aktualizacja: 2021-02-11
Powrót do góry